rettiklerimiz:

Vakfımız Bir İlke İmza Attı

İçel El Sanatları ve Eğitim Vakfı (İÇEV) Mersin Üniversitesi ile karşılıklı işbirliği protokolü imzalandı

Vakfımız Bir İlke İmza AttıMersin Üniversitesi öğrencileri ve öğretim elemanları tarafından eğitim-öğretim faaliyetleri kapsamında üretilen tasarımların Vakıf tarafından yürütülen atölyelerde uygulanması amacını taşıyan protokol, Rektör Prof. Dr. K. Suha Aydın ile İçel El Sanatları Eğitim Vakfı Başkanı Hilmi Dulkadir tarafından imzalandı.

Protokol imza töreni, 17 Şubat 2011 Perşembe günü Rektörlük Senato Odası’nda gerçekleştirildi. İmza töreni, Rektör Prof. Dr. K. Suha Aydın ve Vakıf Başkanı Hilmi Dulkadir’in yanı sıra rektör yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Nurseren Tor, Güzel Sanatlar Enstitüsü ve Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu Müdürü Prof. Berika İpekbayrak ve Vakıf başkan yardımcısı Kadir Aktaş’ın katılımıyla gerçekleşti.

Dr. Suha Aydın, "Mersin Üniversitesi olarak sosyal yükümlülüklerimizi yerine getirirken İÇEV’le işbirliği yapmanın onurunu kazanıyoruz”

İmza töreninde konuşan Prof. Dr. Suha Aydın, İÇEV'in Mersin'e önemli katkıları olan bir sivil toplum kuruluşu olduğunun altını çizdi ve emeğe verilen değeri ortaya çıkardıklarına işaret etti ve “Mersin Üniversitesi olarak sosyal yükümlülüklerimizi yerine getirirken İÇEV’le işbirliği yapmanın onurunu kazanıyoruz” diye konuştu.

Rektör Aydın, İÇEV’le imzalan protokolün, yörenin anenevi kültürüne destek vermek adına yapılan ilk protokol olduğuna işaret etti.

Güzel Sanatlar Fakültesi ve Güzel Sanatlar Enstitüsü ile Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu’nda üretilecek emek ve fikirlerin, İÇEV aracılığıyla değerlendirileceğini belirten Prof. Dr. Aydın, üniversite olarak, ürünlerin daha kaliteli olmasını sağlayacaklarını ve katma değerini yükselteceklerini dile getirdi. Rektör Aydın, son yıllarda pek çok kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütüyle işbirliği yaptıklarına dikkat çekerek İÇEV’le imzalan protokolün, yörenin anenevi kültürüne destek vermek adına yapılan ilk protokol olduğuna işaret etti.

İçel El Sanatları ve Eğitim Vakfı Başkanı Hilmi Dulkadir, “Sayın Rektörümüzün engin tecrübeleri ve ileri görüşleriyle güçlü bir işbirliğini tesis edeceğiz”

Üniversitenin Mersin’in gözdesi olduğunu söyleyen İÇEV Başkanı Hilmi Dulkadir de, “Mersin Üniversitesi, çok zengin ve güçlü bir kadroya sahip. öylesine önemli bir eğitim kurumumuz, Vakfımızla işbirliği yaparak bazı çalışmalarda halka yönelmek adına güzel adımlar atıyor” diye konuştu. İÇEV’in,Mersin il Özel İdaresi başta olmak üzere Mersin, Erdemli, Silifke ve Mut Ticaret ve Sanayi Odaları ile Mersin Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği'nin de aralarında bulunduğu Mersin’in güçlü sivil toplum kuruluşları tarafından kurulduğunu hatırlatan Dulkadir, Vakıfın Mersin’in kırsaldaki ve özellikle yoksul kadınlara yönelik önemli çalışmalar yaptığını, bu konuda büyük bir birikime sahip olduğunu belirtti. “Sayın Rektörümüzün engin ecrübeleri ve görüşleriyle güçlü bir işbirliğini tesis edeceğiz” diyen Vakıf Başkanı, kendilerine bu fırsatı yarattıkları için üniversite yetkililerine teşekkür etti.

Vakfımız Bir İlke İmza AttıVakfımız Bir İlke İmza AttıVakfımız Bir İlke İmza Attı

18 ubat 2011, Cuma
Bu ierikle ilgili henz herhangi bir yorum yaplmamtr. Bu ierikle ilgili Yorumunuzu eklemek iin buray tklaynz.

Haberler 20

Ana Sayfam Yap | Web Tasarmcya E-Posta | E-Posta